Medvilninių marškinėlių priežiūra. Filer patarimai
Medvilninių marškinėlių priežiūra – tikrai ne raketų mokslas. Norint išlaikyti savo mylimų marškinėlių ilgaamžiškumą tereikia vadovautis vos keliais patarimais.
Šiame tekste pateikiame gaires, kaip tinkamai valyti ir prižiūrėti medvilninius marškinėlius, kad galėtumėte žymiai sulėtinti natūralų marškinėlių nusidėvėjimą ir pailginti jų tarnavimo laiką.
Rečiau skalbkite
Kalbant apie medvilninių marškinėlių priežiūrą pirmas natūraliai kylantis klausimas yra „kaip dažnai tuos marškinėlius reikia skalbti?“. Atsakymas labai paprastas – kuo rečiau. Siekiant didesnio ilgaamžiškumo ir patvarumo, medvilniniai marškinėliai turėtų būti skalbiami tik tada, kai reikia.
Nors medvilnė yra tvirtas audinys, kiekvienas skalbimas sukelia stresą jos natūraliems pluoštams ir galiausiai lemia greitesnį marškinėlių nusidėvėjimą bei blukimą. Dėl šios priežasties retesnis skalbimas yra bene svarbiausias patarimas, siekiant prailginti mėgstamų marškinėlių tarnavimo laiką.
Dažnai mūsų skalbimo rutina yra paremta įpročiu, o ne realiu poreikiu, todėl savo drabužius skalbiame numatytomis dienomis, neatsiželgdami, ar jie iš tiesų sutepti. Tai ne tik žaloja audinius, bet ir daro neigiamą poveikį aplinkai. Skalbdami rečiau ne tik tausosite savo drabužius, bet ir prisidėsite prie mažesnio vandens suvartojimo ir sumažinsite anglies pėdsaką.
Skalbkite šaltame vandenyje
Medvilniniai marškinėliai nemėgsta karščio, todėl net gali sutraukti, jei yra skalbiami per karštame vandenyje. Tikriausiai žinote, jog skalbikliai geriau veikia karštame vandenyje, dėl šios priežasties yra svarbu atsirinkti tinkamą priemonę siekiant surasti gerą skalbimo temperatūros ir efektyvaus valymo balansą.
Medvilninius marškinėlius skalbiant skalbimo mašinoje optimali vandens temperatūra yra 30-40 laipsnių. Skalbiami tokioje temperatūroje, marškinėliai tarnaus ilgiau, taip pat sumažinsite spalvos pakitimo riziką. Tai ypač svarbu skalbiant baltus marškinėlius siekiant išvengti geltonų dėmių pažastų srityje.
Svarbu paminėti, jog skalbdami žemoje temperatūroje taip pat sumažinsite ne tik savo sąskaitas, bet ir poveikį aplinkai: sumažinus temperatūrą nuo 40 iki 30 laipsnių, energijos suvartojimas gali sumažėti iki 35%.
Skalbkite tik su panašiomis spalvomis!
Rūšiuokite skalbinius pagal spalvas! Skalbdami kartu tik vienodos (ar labai panašios) spalvos drabužius sumažinsite audinių papilkėjimo bei nusidažymo riziką. Tai ypač svarbu skalbiant šviesius drabužius kaip balti medvilniai marškinėliai.
Patarimas! Siekiant dar labiau pagerinti skalbimo rezutatus rūšiuokite skalbinius ne tik pagal svalvas, bet ir pagal audinių tipus. Jūsų medvilninių marškinėlių priežiūra gali gerokai skirtis nuo kitų jūsų drabužių, pavyzdžiui, sintetinės sporto aprangos ar megztinio iš vilnos.
Pasirinkite tinkamą skalbiklio kiekį
Renkantis tinkamą skalbiklio kiekį reikėtų atsižvelgti į tris pagrindinius aspektus: skalbinių kiekį, skalbiamų drabužių purvinumą bei vandens kietumą.
Kuo mažiau drabužių įdėsite į skalbimo mašiną, tuo mažiau skalbimo priemonių reikės. Tą patį galima pasakyti ir apie drabužių purvinumą, kuo purvinesni jūsų drabužiai, tuo daugiau skalbiklio reikės ir atvirkščiai. Atsižvelkite į vandens kietumą. Jei jūsų namuose vanduo gana minkštas drąsiai galite naudoti mažiau skalbiklio. Jei nesate tikri kiek skalbiklio naudoti, žvilgtelėkite į naudojamos priemonės etiketę.
Dabartinėje rinkoje galima rasti daugybę aplinkai draugiškesnių skalbimo priemonių, pagamintų iš saugesnių ingredientų. Tačiau net „žaliosios“ skalbimo priemonės teršia nuotekas ir gali sugadinti drabužius, jei naudojamos per dideliais kiekiais. Kadangi nėra 100% aplinkai nekenksmingo skalbiklio varianto, atminkite, kad naudojant daugiau skalbimo priemonių jūsų drabužiai netaps švaresni.
Vis dar neturi savųjų?
Su nuolaidos kodu : reikia
Savo klasikinius marškinėlius įsigysi su -10% nuolaida!
Dėmes valykite nedelsiant
Ant medvilninių marškinėlių atsiradus dėmei, pirmoji ir pati svarbiausia taisyklė – dėmę nedelsiant išvalyti. Natūralios medžiagos, tokios kaip medvilnė ar linas, puikiai sugeria skysčius (pvz., raudonąjį vyną ar pomidorų padažą), todėl kuo greičiau pradėsite pašalinti dėmę, tuo lengviau ją visiškai pašalinsite iš audinio.
Deja, nėra universalių skalbiklių ar dėmių valiklių, kurie galėtų idealiai pašalinti visų tipų nešvarumus. Kuo veiksmingesnis dėmių valiklis, tuo, deja, jis agresyvesnis ir drabužio spalvai. Todėl pirmiausia rekomenduojama dėmę kuo greičiau nuplauti šiltu vandeniu ir švelniai valyti naudojant švelnaus poveikio skalbiklį arba muilą.
Jei dėmės neišnyksta, galite naudoti komercinį dėmių valiklį, tačiau atkreipkite dėmesį kokiems audiniams pasirinktas valiklis yra pritaikytas. Taip pat vadovaukitės pasirinktos valymo priemonės gamintojo pateikta naudojimosi instrukcija, kad išvengumėte audinio sugadinimo.
Skalbkite bei džiovinkite tik išvirkščius
Medvilninių marškinėlių priežiūra bus paprastesnė jei skalbdami bei džiovindami išversite juos į „blogąją“ pusę.
Skalbiant marškinėlius išvirkščius, neišvengiamas audinio nusitrynimas įvyks vidinėje pusėje, o išorinė medvilninių marškinėlių pusė liks nepažeista. Taip ilgiau išsaugosite savo mėgstamų marškinėlių ryškumą ir prailginsite jų tarnavimo laiką.
Džiovinti mevilninius marškinėlius taip pat reikėtų tik išvirkščius. Tokiu atveju, galimas blukimas pasireikš tik vidinėje drabužio pusėje, o išorinis medvilninių marškinėlių paviršius lieks nepažeistas.
Venkite skalbinių džiovyklės
Verta paminėti, kad visi medvilniniai drabužiai yra linkę į natūralų susitraukimą, kuris paprastai pasireiškia džiovinimo metu. Susitraukimo riziką galite sumažinti vengiant drabužių džiovinimo mašinos. Nors elektrinė drabužių džiovyklė kartais gali būti patogus sprendimas, tačiau medvilninius marškinėlius tikrai geriausia džiovinti tiesiog pakabintus.
Džiovinant drabužius ore, venkite tiesioginių saulės spindulių, kad sumažintumėte nepageidaujamą spalvų išblukimą. Kaip minėta aukščiau: medvilninius marškinėlius reikėtų padžiauti išverstus į vidinę pusę.
Atsisakydami drabužių džiovyklės saugosite ne tik savo medvilninių marškinėlių patvarumą, bet ir aplinką, kadangi vidutinėms skalbinių džiovyklėms reikia iki penkių kartų daugiau energijos nei įprastoms skalbimo mašinoms. Tai reiškia, kad atsisakius skalbinių džiovyklės ar bent sumažinus naudojimo dažnį, galite gerokai sumažinti savo namų ūkio paliekamą anglies pėdsaką.
Lyginkite iš vidinės pusės
Priklausomai nuo konkretaus marškinėlių audinio, medvilnė gali būti linkusi kiek susiglamžyti. Nepaisant to, tinkama medvilninių marškinėlių priežiūra gali padėti išvengti nepageidaujamo susiraukšlėjimo.
Ką tik išskalbtus dar drėgnus medvilninius marškinėlius galite lengvai papurtyti bei pratempti, tai padės išvengti susiglamžymo raukšlių. Būkite atsargūs su marškinėlių iškirpte bei pečių linija. Šių vietų nereikėtų pertempti, nes drabužis gali prarasti formą.
Jei marškinėlius reikia lyginti, svarbu atkreipti dėmesį į lyginimo temperatūrą. Dažniausiai medvilnių marškinėlių priežiūrai yra saugus vidutinės kaitros nustatymas, žymimas dviem taškais.
Marškinėlius rekomenduojama lyginti išvirkščius bei naudoti lygintuvo garų funkciją. Medvilninius audinius prieš lyginimą galima sudrėkinti, jų pluoštai taps lygesni, ir drabužis išsilygins lengviau. Idealiu atveju, medvilninių marškinėlių lyginimui rekomenduojama naudoti garintuvą.
Tinkamai laikykite savo marškinėlius
Medvilninių marškinėlių priežiūra neapsieina be tinkamo laikymo. Geriausia, jei marškinėliai yra laikomi sulankstyti, paguldyti ant lygaus paviršiaus, pavyzdžiui, komodoje arba spintos lentynoje.
Jei norite savo marškinėlius pakabinti, siauras metalines pakabas reikėtų pakeisti plačiomis, kad drabužio svoris būtų tolygiau paskirstytas. Taip mažiau pažeisite marškinėlių pečių linijos formą. Pakabą reikėtų įkišti iš apačios, kad per daug neištemptumėte iškirptės.
Galiausiai, kad išvengtumėte spalvos išblukimo, venkite saulės spindulių ir savo mėgstamus marškinėlius laikykite uždaroje spintoje.